به کارگیری فناوری‌های نوین در حوزه تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی

استفاده از فناوری‌های نوین و پیشرفته همچون واقعیت افزوده (AR) و بسترهای واقعیت مجازی (VR)، انقلابی در نحوه عملکرد تولید‌کنندگان و تامین‌کنندگان تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی ایجاد کرده است. با بهره‌گیری از AR و VR، تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان ضمن فراهم کردن تجربیات تعاملی و جذاب برای خریداران بالقوه، می‌توانند امکان بررسی و درک تجهیزات پزشکی پیچیده را در یک محیط مجازی مهیا کنند. فناوری‌های نوین نه‌تنها به تسهیل تصمیم‌گیری آگاهانه کمک می‌کنند، بلکه نیاز به نمونه‌های فیزیکی را نیز کاهش داده‌اند و منجر به تسهیل چرخه فروش و کاهش هزینه‌ها خواهند شد.

  • AR و VR در تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی

  • واقعیت افزوده (AR) چیست و چه مزایایی دارد؟

  • بسترهای واقعیت ‌مجازی (VR) چیست و چه مزایایی دارد؟

  • ثبت نام در طرح فناوری‌های نوین در تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی بیمارستانی

AR و VR در تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی

واقعیت افزوده (AR) اشیاء

واقعیت افزوده یا AR، پلی میان دنیای واقعی و دنیای مجازی است که می‌تواند با نمایش مدل سه‌بعدی اشیاء در محیط واقعی، تجربه جذابی را برای کاربران ایجاد کند. این تکنولوژی کاربران را قادر می‌سازد تا به کمک گوشی موبایل یا تبلت خود، اشیاء را با حداکثر جزئیات در محیط فیزیکی اطرافشان مشاهده نمایند و به درک کاملی از ویژگی‌های محصول مورد نظر برسند. بدین ترتیب پیش از اقدام به خرید، کاربران از سازگاری محصول مورد نظرشان با فضا و سلیقه خود اطمینان حاصل می‌کنند و انتخاب مطمئن‌تری خواهند داشت.

مزایای واقعیت افزوده (AR)

  • شناسایی نیازهای مشتریان: با استفاده از واقعیت افزوده، مشتریان می‌توانند به راحتی محصولات را در محیط سه بعدی مشاهده کنند و درک بهتری از آن‌ها داشته باشند. بنابراین می‌توان با ایجاد مدل‌های سه بعدی واقعیت افزوده از طراحی‌های محصولات، نیازهای مشتریان را شناسایی کرده و محصولاتی با کیفیت و مطابق با نیازهای آن‌ها تولید کرد.
  • ارائه تجربه واقعی به مشتریان: با استفاده از واقعیت افزوده، مشتریان می‌توانند محصولات را قبل از خرید به صورت واقعی در محیط خود مشاهده کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.
  • افزایش سرعت تصمیم‌گیری: با استفاده از واقعیت افزوده، مشتریان می‌توانند به صورت سریع و آسان محصولات را در محیط سه بعدی مشاهده کرده و تصمیم‌گیری سریع‌تری داشته باشند که این امر به تولید کنندگان کمک می‌کند تا زمان را برای تصمیم‌گیری مشتریان کوتاه کنند.

بسترهای واقعیت ‌مجازی (VR)

بسترهای واقعیت ‌مجازی (VR) مفهوم نوینی است که شیوه تجربه و تعامل ما با محصولات و خدمات را تغییر داده است. بهره‌گیری از VR، تجربه‌ای پویا و همه‌جانبه را ارائه می‌کنند که بر محدودیت‌های فضاهای فیزیکی سنتی غلبه می‌کند.

مزایای بسترهای واقعیت ‌مجازی (VR)

  • برپایی شوروم مجازی براساس خواسته‌ها: نمایشگاه‌های مجازی به متخصصان بهداشتی این امکان را می‌دهند که با اتصال به اینترنت، طیف گسترده‌ای از تجهیزات بیمارستانی را از هر کجا مشاهده کنند و با آنها تعامل داشته باشند. این دسترسی می‌تواند با از بین بردن نیاز به سفر به مکان‌های فیزیکی در زمان و هزینه صرفه جویی کند.
  • ایجاد تجربه‌ی حضور در محیط واقعی: نمایشگاه‌های مجازی می‌توانند مدل‌های سه بعدی دقیق و نمایش‌های تعاملی تجهیزات بیمارستانی را ارائه دهند و به متخصصان اجازه می‌دهد تا درک بهتری از محصولات در مقایسه با بروشورها یا کاتالوگ های سنتی به دست آورند.
  • سرویس‌دهی نامحدود: نمایشگاه‌های مجازی انعطاف در برنامه‌ریزی فراهم می‌کنند و به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهند تا در زمانی که راحت هستند از آن بازدید کنند. این امر می‌تواند منجر به افزایش مشارکت متخصصان مراقبت‌های بهداشتی شود که ممکن است با رویدادهای سنتی حضوری تداخل زمانی داشته باشند.

ثبت نام در طرح به کارگیری فناوری‌های نوین در تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی

شرکت‌های حامی طرح

pmbim

دفتر مدیریت پروژه و مدلسازی اطلاعات ساخت شریف

www.pmbim-sharif.ir
SahifehEskan

مهندسین مشاور صحیفه-اسکان

www.sahifeh-eskan.com